«
  1. Anasayfa
  2. Bankalar
  3. Yeni Atanan Memura Kredi Verilir mi?

Yeni Atanan Memura Kredi Verilir mi?

Meslek yaşamınıza yeni başlamış olabilirsiniz hatta göreve atanma sürecinde masraflarınızda artmış olduğundan dolayı nakde ihtiyacınız biraz daha fazla olacaktır. Ya da işe gelip gitmek için bir otomobil almak istiyorsunuz ama nakdiniz yok. Bu durumda kafanızdaki soru işareti yeni atanan memura kredi verilir mi? verilirse hangi bankadan en hızlı şekilde alabilirim olacaktır.
Bankalar kredi talebinde bulunan müşterilerinin öncelikli olarak geçmiş borçlarına ve ödemelerine sonrasında da alınan kredinin ödenebilip ödenmeyeceğine bakarlar. Devlet memurları ise bu noktada düzenli gelire sahip olan meslek grupları içerisinde olduklarından dolayı krediye erişmekte çok fazla sorun yaşamazlar. Ancak bu durum kredi sicili bozuk olmayan, kara listede olmayan memurlar için geçerlidir. Bu nedenle siciliniz bozuksa genelde hiçbir banka size kredi vermek istemeyecektir. Ödemelerle ilgili bugüne kadar hiç sorun yaşamamış olan bir memur ise henüz göreve yeni başlamış bile olsa bundan sonra devlet güvencesinde olacaktır bunun içinde sabit bir geliri vardır şeklinde değerlendirilir.

Yeni Atanan Memura Kredi

Yeni atanan memura kredi verilir mi?  sorusunun yanıtı olarak yukarıda da verdiğimiz açıklamadan yola çıkarak elbette verilir. Bu nedenle de siz hızlı krediye ulaşmak istiyorsanız öncelikli olarak banka tercihinizi yapmak durumundasınız bunun içinde bir araştırma yapabilirsiniz. Lakin ben bunların hiçbiriyle uğraşmak istemiyorum bir an önce para elime geçmeli diyorsanız o zaman maaşınızı aldığınız bankadan kredinizi alabilirsiniz. Maaş hesabınızın olduğu bankanın İnternet bankacılığı hizmetini kullanıyorsanız oturduğunuz yerden çok hızlı bir şekilde başvurunuzu gerçekleştirebilir ve yaklaşık 5–10 dakika içerisinde kredinize ulaşabilirsiniz.

Yeni Atandınız Ancak Kredi Siciliniz Kötü

Kredi siciliniz bozuksa bu durumda bankalara göre değişik uygulamalar yapılıyor. Eskiden düzenli bir maaşınız olmadığı için ödemelerinizde düzensizlik olmuş ve banka siciliniz bu yüzden bozulmuş olabilir. Böyle durumda maaşınızı aldığınız bankayı tercih ettiğinizde kredi alabilme şansınız daha da yüksek olacaktır.

Bir Cevap Yaz

finans Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *