«
  1. Anasayfa
  2. Kredi Notu
  3. Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Yasal Takipte Olanlara Kredi Veren Bankalar

Yasal Takipte Olanlara

Kredi çeken kişiler ve kredi kartı borcu olanlar eğer ödemelerini günlerinde ve tam bir şekilde yapmazlarsa yasal takip altına alınmaktadır. Bunun nedeni ise;  bankaların müşterilerinden alacağının tehlikeye girmiş olmasından kaynaklanmaktadır.


Bankalar alacaklarını güvene alabilmek için bu kişilere yasal takip başlatmaktadır. Yasal takip kalıcı olan bir durum değildir. Kredi notlarının düşüp yükselmesi de kişiler için kalıcı bir durum değildir. Örneğin kredi kartı borcunu kapatan kişilerin üzerindeki yasal takip azalmaktadır. Böylelikle ek bir kredi kullanma olasılıkları doğabilir. Bu durumda kredi çekmek istediğinizde herhangi bir gayrimenkulü ipotek ettirdiğinizde bankalardan olumlu geri dönüşler alabilmeniz mümkündür. Herhangi bir gayrimenkul gösteremeyen kişiler düzenli maaşı olan memur bir tanıdıklarını kefil göstererek kredi alabilme şanslarını arttırmaktadırlar.

Yasal takip altında olan kişilerin bankalardan yine de kredi kullanabilmeleri mümkündür. Fakat sadece, kısa vadeli ve yüksek faizli kredi kullanabilme hakkı tanınmıştır. Kamu bankaları, özel bankalar ve katılım bankaları yasal takipte olan kişilere kredi vermektedir. Bu bankalar sıralanmak gerekirse;
Devlet bankalarından 
– Ziraat Bankası,
Özel bankalardan ise;
– Deniz Bank,
– Finans Bank,
– Ing Bank
 yasal takipte olanlara kredi şansı tanımaktadır. Yasal takipte olan müşteriler genel olarak 12 ila 60 ay arasında kredi kullanabilmektedir. 5.000 ila 30.000 TLarasında kullanabilecekleri kredi miktarları için % 1.29 ila % 1.49 arası oranda kredi kullanabilme hakları bulunmaktadır.

Bir Cevap Yaz

finans Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *