«
  1. Anasayfa
  2. Bankalar
  3. Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankaların Listesi

Üniversite Öğrencilerine Kredi Kartı Veren Bankaların Listesi

Öğrencilik pek çok zorluğu beraberinde getiren bir süreçtir. Yani hem okumak zorundasınız hem de ihtiyacınız olan eğitim araçlarını ve kişisel ihtiyaçlarınızı gidermek zorundasınız. Bunun içinde elinizin altında belli bir nakitinizin olması şart. Özellikle de eğitimini şehir dışında geçirmek zorunda olan üniversite öğrencileri için kredi kartı en büyük ihtiyaçların başında geliyor. Ancak kredi kartlarının doğru kullanılmamış olması beraberinde bir takım sorunları da getirmiş olduğundan dolayı derslerle uğraşırken bir de kredi kartı borcunu düşünmek zorunda olmamak gerekiyor.

Bankalar öğrencilerin bu ihtiyaçlarını düşünerek onlar için farklı yöntemler geliştirip acil nakit ihtiyaçlarında kullanmaları için gerekli ortamı sağlıyor. Bunun için geliştirilmiş olan Üniversite öğrencisi kredi kartları sayesinde daha düşük limitlerle kredi kartı sunuyorlar.

Öğrenciyseniz kredi kartı almanın da zor olduğunu bilirsiniz. Çünkü bankalar gelir belgesi olmayan kişilere kredi ve kredi kartı vermek istemezler. Dolayısıyla siz öğrenci olduğunuzdan dolayı da sabit bir maaşınız olmayacak ve bu durumda yapmanız gereken şey Üniversite öğrencilerine kredi kartı veren bankaları araştırmak olacaktır. Bu haberimizde ise merak ettiğiniz bu bankaların listesini siz değerli takipçilerimizle paylaşalım istedik.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar 2020

  • Akbank öğrencilere kredi kartı sunan bankalar arasında listenin başında yer alıyor. Bu kartı alabilmeniz için ise şart 26 yaşından küçük olmanız.
  • Halkbank öğrencilere kredi kartından ziyade kredi imkanı sunmayı tercih etmiş. 48 ay vadeyle 10 bin TL öğrenci kredisi veriyor.
  • Ziraat Bankasının genç kart uygulaması üniversite öğrencilerinin faydalanabilmesi için oluşturulmuş. Karttan kullanım yaptığınızda 5 yıl boyunca kart aidatı da ödemiyorsunuz. Kredi kartının limiti ise 500 TL’den başlıyor 950 TL’ye kadar değişiyor.
  • TEB, ÜniversiTEb kartı sunuyor.
  • Vakıfbank LikeCard sunuyor.
  • Yapı Kredi bankasının Kredi Play ile word kart sunuyor.
  • İş Bankası İş’te üniversiteli kredi kartı sunuyor.
Bir Cevap Yaz

finans Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *