«
  1. Anasayfa
  2. Kredi Kartları
  3. Öğrenci Kredi Kartları Neden Avantajlıdır ?

Öğrenci Kredi Kartları Neden Avantajlıdır ?

Günümüzde bankaların hemen hepsi öğrencilere özel kredi kartları tekliflerine sahiptir. Öğrencilerin de geri kalan herkes gibi kredi kartına ihtiyaç duyduğunun farkında olan bankalar, öğrencilerin ilgisini çekebilecek, kampanyalara sahip ve çeşitli finansal avantajları bulunan kredi kartlarını öğrencilerin beğenisine sunmaktadır.

Öğrenci kredi kartlarından yararlanabilmek içinse bankaların farklı standartları bulunmaktadır. Kimi bankalar öğrenci kredi kartından yararlanabilmek için bir yaş sınırı bulundururken kimi bankaların öğrenci kredi kartlarından yararlanabilmek için üniversite öğrencisi olmak yeterlidir.

Öğrenci Kredi Kartının Tercih Sebepleri Nelerdir?

Öğrenci kredi kartıgünümüzde öğrenciler arasında oldukça popülerdir ve bu popülerliğinin sebebi her bankanın yalnızca kendi öğrenci kredi kartlarıyla yararlanılabilecek çeşitli kampanyalarının bulunuyor oluşudur.

Bazı bankaların öğrenci kredi kartları kitapçılarda ekstra puan ya da taksit sağlarken, kimi öğrenci kredi kartları sinemalarda ve konserlerde kredi kartı kullanılarak satın alınan biletlerde indirimli kampanyalara sahiptir.

Öğrenci kredi kartlarının en büyük avantajlarından biri de pek çoğunun bu kredi kartları için yıllık aidat istemiyor oluşudur. Bazı bankaların yıllık cüzi miktarlarda aidatları bulunduğu hatırlanmalıdır.

Bunun yanında, bazı öğrenci kredi kartlarındaki taksit imkânları ve çeşitli ödeme erteleme opsiyonları öğrenciler için oldukça avantajlı teklifler olarak öğrencilerin karşısına çıkmaktadır.

Pek çok öğrenci kredi kartı, kullanıcılarının bankamatiklerden nakit avans çekmesine de olanak tanımakta. Nakit avans kredi kartı aracılığıyla bankamatikler aracılığıyla nakit para edinilmesidir.

Bunlar ve bunlara benzer pek çok avantajlar öğrenci kredi kartlarını öğrenciler için cazip kılmaktadır.

Bir Cevap Yaz

finans Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *