«
  1. Anasayfa
  2. Kredi Notu
  3. Kredi Notunu Yükseltmenin Adımları

Kredi Notunu Yükseltmenin Adımları

Bankalar sabit geliri olsa dahi eskiden olduğu gibi kredi politikasını eskisi gibi esnek tutmuyor. Bunun nedeni on milyonları aşmış olan icralık, hacizlik müşterileriyle uğraşması ve alacağını müşterisinden vaktinde tahsil edememesinden kaynaklı durum olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kredi notunu yükseltmek isteyenlerin yapması gerekenlerin başında öncelikle düzenli bir şekilde ödemesine kredi notunu yükseltme için devam etmesi gelmekte. Ödemesini düzene sokarak bu sayede kredi notunu yükseltmeyi başarmış olacaktır.

Borcunuzun Aylık Minimum Bedelini Vaktinde Ödeyin

Kredi ya da kredi kartı borcu olanlar aylık ekstre yani minimum ödeme tutarında ödeme yapmak durumundadır. Bu sayede minimum tutar üzerinden borcunu her zaman olduğu gibi çok kısa süre içerisinde anında ödemesinin önündeki tüm engeller yıkılmış olacaktır.

Minimum tutar için belirlenen son ödeme tarihini geçirmeden mutlaka sözünü ettiğimiz ödemenin çok kısa süre içerisinde gerçekleştirilmesi gerçekten önemli bir kriter olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aynı Anda Birden Fazla Bankaya Başvuru Yapmayın

Kredi notu her başvuru sonrası alınan olumsuz geri bildirim sonrasında geriye düşmektedir. Bu durum nedeniyle kredi notunu yükseltme sürecinde yapılması gerekenlerin arasında aynı anda onlarca bankaya kesinlikle başvuru yapmamaktan geçmektedir.

Bu durumu dikkate alırsak zamanla (3-6 ay) kredi notunuzun bankanın ideal seviyesine ulaşarak böylelikle sizlerin de kredi kullanabilir duruma gelmesinin önündeki her türlü olumsuz etmenler ortadan kaldırılmış olunacaktır.

Kredi Danışmanınızla Kredi Notunuzu Yükseltin

Kredi notunu yükseltmenin yönteminden birisi de kredi danışmanlarıyla ortak hareket etmek olacaktır. Ekonomist olarak piyasanın hangi koşullardan etkilenip hangi koşullardan etkilenmeyeceğine ilişkin olarak her türlü yer verilen durumlar karşısında kredi notunu yükseltme sürecinde gerçekten de fark yaratan kriterlere yer verilmektedir.

Kredi danışmanlığı sürecine ilişkin olarak yer verdiğimiz tüm bu aşamaları dikkate alacak olursak her halükarda tüm beklentinizi karşılayacak kredi danışmanlığı hizmeti de ortaya konmuş olacaktır. Kredi notunu yükseltmenin uzun vadeli bir süreç olduğunu ve bunun için de sabırla bekleyerek hareket etmek gerekliliği kuşkusuz ki üzerinde durmamız gereken özellikleri bir arada tutmaktadır. Böylece kredi danışmanlığına ilişkin olarak tüm aşamaları vakti zamanında elde etme ayrıcalığını sizlerin de yakalaması olanaklı olacaktır.

Bir Cevap Yaz

finans Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *