«
  1. Anasayfa
  2. Kredi Notu
  3. Kredi Kartı Limitini Nasıl Yükseltirim

Kredi Kartı Limitini Nasıl Yükseltirim

Bankacılık ve Hizmetleri

Ülkemizde ve dünyada bankacılık sistemi global bir hal almıştır. Türk Bankacılık Sistemi diye bir başlık altında bankacılığa bakacak olursak aslında global anlamda, çok uluslu anonim şirketleri olduğunu görmüş oluruz. İnsanlık bankalar kurulmaya başladıktan bugüne kadar ihtiyaçlarını gideremedikleri durumlarda, yatırım ya da birikim yapmak istediklerinde bankaları kullanmıştır. Bu şekilde bankacılık sistemi fon alımı ve fon satımı üzerinden yürümektedir. Fon talep edenler yani müşteri ve fon arz edenler bankalar ve müşteri şeklinde ele almamız doğru olacaktır. Geçim sıkıntısı yaşayan insanlar için bankalar ilk duraklardan biridir. İnsanlar kredi kartları çıkartarak onunla alışveriş yaparlar ve ellerine para geçtikçe kredi kartı borçlarını en düşük asgari ödeme ücreti olacak şekilde öderler. Bu şekilde yaşayan birçok insanın hem ülkemizde hem de dünyanın dört bir yanında olduğunu hepimiz biliyoruz ve belki de yaşıyoruz. Yazımızda bir bankacılık hizmeti olarak müşteriye sunulan kredi kartlarından bahsedeceğiz.

Bankadan Müşteriye Hizmet: Kredi Kartları

Çevrenizdekilere sorduğunuzda günümüzde kredi kartı kullanmayan insan sayısının çok az olduğunu öğreneceksinizdir. Yalnızca belirli bir yaşın üzerindeki insanlarda kullanma oranı düşük olabilir fakat lisans öğrencilerinin dahi net bir gelirleri olmadığı halde kredi kartları olduğunu ve bunun yasal olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Bankadan bir hesap açtığınızda, hele ki sabit maaşlı bir çalışansanız siz böyle bir talepte bulunmamanıza rağmen hesap sözleşmesinde imzalarsınız aslında kredi kartını ve siz hesap kartı beklerken yanında bir de kredi kartı gönderilir size. Hatta ikisinin bir arada olduğu kartlar da teknolojinin gelişimi ile birlikte yaygınlaşmıştır. Kredi kartınız var ve belirli bir limit konmuş, fakat sizin limitinizi arttırmaya ihtiyacınız var. Bu noktada ne mi yapacaksınız?

Kredi Kartınızın Limitini Yükseltmek

Mevcut kredi kartınızın limitini yükseltmek en doğal hakkınızdır. Fakat bunu bankanızdan talep etmeniz gerekmektedir. Artık mobil bankacılık üzerinden veya telefon bankacılığı üzerinden de bu işlemi yapmanız mümkün. Bankaya talebinizi bildirdiğinizde önce Kredi Risk Merkezi’nden limitinizde ne kadar bir yükseltme yapabileceğine dair bankaya bilgi gelir. Eğer yükseltmek için uygun bir sicile ve limite sahipseniz banka bu işlemi sizin için gerçekleştirecektir. Banka şubenize gidip bir müşteri temsilcisi ya da gişe yetkilisi yardımıyla da bu işlemi sonuca erdirmeniz mümkün olmaktadır. Teknoloji gelişmeye devam ediyor, belki gelecekte bunu sadece dilemeniz bile yeterli olacaktır. Fakat şimdilik bankacılığın mevcut olanaklarıyla limit yükseltmek oldukça kolay.

Bir Cevap Yaz

finans Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *