«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Kredi Danışmanlık Şirketleri Güvenilir Mi?

Kredi Danışmanlık Şirketleri Güvenilir Mi?

Kredi çekemeyenler ya da istediği limitte kredi alamayanlar kredi danışmanlık güvenilir mi diye merak ediyor. Hemen belirtmek gerekir ki kredi danışmanlık firmaları hizmet verdikleri mahallin ticaret odasına kayıtlıdır. BDDK’ya kayıtlıdır ve denetlenmektedir. Kredi danışmanlık şirketleri son derece güvenilir olup kredi çekemeyenler için ideal çözümler arasında yer almaktadır.

Kredi Danışmanlık Şirketlerinin Yasal Durumu

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kayıtlıdır. Ticaret odasına kayıtlı olarak hizmet verdiklerinden ötürü kredi danışmanlık şirketlerinin yasal zeminde hizmet sunmaya devam ettiklerini kesinlikle dile getirmemiz gerekmektedir.

Kredi danışmanlık şirketleri tarafından verilen danışmanlık hizmetleri çekilecek tutarın %15 komisyon bedeli alınmak suretiyle gerçekleştirilmektedir. Bu sayede sabit bir getirisi olmamasına rağmen kredi ödeyebilme imkanı olanlar için kredi danışmanlık hizmetlerine yer verildiğini kesinlikle dile getirmemiz gerekmektedir.

Kredi Danışmanlık Şirketlerinin Güvenilirliği

Kredi danışmanlık şirketlerinin güvenilirliği kurumsal olup olmamasına bağlıo olarak değişmektedir. Kurumsallıktan tamamıyla uzakta bir işletmenin kredi danışmanlık güvenilir mi olup olmadığına ilişkin olarak öne çıktığını dile getirmemiz gerekmektedir.

Kredi danışmanlığına yönelik olarak güvenilir olup olmadığı açısından gerçekten de pek çok açıdan fırsatlar sunduklarını dile getirmemiz gerekmektedir.

Sicili bozuk olanlar, kara listede olanlar kredi danışmanlık şirketleri tarafından yer verilen hizmetten yararlanma noktasında kesinlikle büyük oranda sıkıntı yaşayacaktır. Bu bağlamda kredi danışmanlık firmalarının sözünü ettiğimiz kriterde öne çıkmaya devam ettiğini ele almak gerekir.

Kredi Danışmanlık Şirketi Komisyon Bedeli

%15 komisyon alınmakla birlikte bu oran kredi danışmanlık güvenilir mi değişkenlik göstermektedir. Kredi danışmanlığında sektörünün lideri olarak güvenilir kurumlardan hizmet almak gerçekten önemli bir kriterdir.

Kredi çekmede sorunla karşılaşanların kredi danışmanlık firmaları vasıtasıyla sözünü etmiş olduğumuz problemi atlatması mümkün olacaktır. Kredi danışmanlık şirketine herkesin anında başvuruda bulunarak işlemini gerçekleştirmesi önde gelen kriter olarak görülmektedir.

Kredi danışmanlık şirketi müracaatına ilişkin olarak online başvuru ya da Whatsapp üzerinden kredi başvurusu gerçekleştirerek aynı gün içerisinde raporun çıkarılarak kredi danışmanlık hizmetinin sağlanması noktasında hizmete yer verildiğini dikkate almamız gerekmektedir. Kredi danışmanlık şirketleri aracılığıyla kara listede olsanız da ya da kredi notunuz düşük de olsa sizler de kredi ihtiyacınızı karşılamış olacaksınız.

Bir Cevap Yaz

finans Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *