«
  1. Anasayfa
  2. Krediler
  3. KOSGEB Girişimci Adayı Ev Hanımlarına Kredi Desteği

KOSGEB Girişimci Adayı Ev Hanımlarına Kredi Desteği

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Başkanlığı KOSGEB girişimci olmak isteyen ev hanımlarına kredi desteği vereceğini açıkladı. Bu destek paketiyle ev hanımlarına kosgeb kredisi finansmanı sağlanarak kadınların aktif olarak çalışma hayatına katılım sağlaması amaçlanmaktadır.

KOSGEB kredisiyle kendi işinin patronu olmak isteyen ev hanımlarına 50.000 TL tutarına kadar faizsiz olarak kredi verilmektedir. Bu destek sayesinde üretim hayatına aktif olarak katılım amaçlanarak böylece ekonomik anlamda da ülke ekonomisine ev hanımlarının da doğrudan doğruya destek sunması hedeflenmektedir.

Ev Hanımlarına Faizsiz KOSGEB Kredisi

Ev hanımlarına herhangi bir şekilde faiz uygulaması gerçekleştirilmeden KOSGEB tarafından kredi desteği verilmektedir. Kredi desteğiyle ev hanımlarının da aktif olarak çalışma hayatına adım atarak böylelikle kendi işinin başına geçmesi hedeflenmektedir. Üstelik %0 oranlı faizle geleneksel el sanatları başta olmak üzere üretime direkt katkıda bulunacak kadınlara destek verileceği açıklanmaktadır.

%0 Faizle Ev Hanımlarına KOSGEB Desteği

Küçük ve orta ölçekteki işletmeleri düşündüğü kadar ev hanımlarının da çalışma hayatına aktif bir şekilde katılım sağlaması açısından KOSGEB tarafından finansman desteği sağlanmaktadır. Ev hanımlarına herhangi bir faiz uygulanmadan 50 bin lira tutarına kadar üretim-imalat sektöründe açacağı iş yeri için kredi desteği verileceği duyuruldu. Bu sayede kredi temin edemeyen ama girişimci olmak isteyen ev hanımlarının da çalışma hayatına aktif olarak katılım sağlaması amaçlanmaktadır.

Küçük ve orta ölçekli işletme kurmayı düşünen ev hanımlarına kosgeb kredisi başvuruları online yapılmaktadır. İnternet sitesi üzerinden ön başvuru formunu dolduran girişimci ev hanımı kadın adayları uygun görülmesi halinde KOSGEB şubelerine mülakata davet edilerek bire bir görüşme gerçekleştirilecektir.

Kredi sağlamak isteyen işletmeler açısından yer verilen ev hanımlarına kosgeb kredisi özelliğinden hareket edilerek sizin de çok kısa süre içerisinde kendi işinizin patronu olarak işinizin başına geçmeniz hedeflenmektedir.

Başvurular online yapılarak açılacak iş yerinin fizibilite çalışmaları içinde ayrıca teknik destek çözümlerine yer verilmektedir. Başvuruda bulunacak kadın girişimcilerin sadece üretim/imalat ağırlıklı olarak iş yeri açması istenmektedir. Faizsiz olarak ev hanımlarını kendi işinin başına geçiren bu destek paketiyle hemen kendi işinizi kurun.

Bir Cevap Yaz

finans Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *