«
  1. Anasayfa
  2. Krediler
  3. Herkese Kredi Verilir Mi?

Herkese Kredi Verilir Mi?

Kredi veren yasal kuruluşlar bankalar ve finansal çözüm sunan faktöring şirketleridir. Bankalar ve diğer finansal kuruluşlar tüketicinin bütün ihtiyaçlarını karşılayacak kredi veren bankalar arasında yer alırken müşteri profiline göre kredi limiti belirlemektedir.

Müşterinin ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi gibi farklı ihtiyaçlarına yönelik olmak üzere talep ettiği kredi tutarının öncelikle sabit gelir durumuna ve borçlarını ödeme düzenine bakılarak verilmesi gerekmektedir.

İşsize Kredi Veren Bankalar

İşsiz bir kişinin kredi talepleri genellikle bankalarca reddedilmektedir. Bunun nedeni ise herhangi bir şekilde düzenli ödemesinin olamayacağı yönüyle yapılan retler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ama yine de işsiz kişilere düşük kredi tutarında kredi veren yerler de bulunmaktadır. Bu yerlere müracaat edilerek kredi talebini kısa süre içerisinde gerçeğe dönüştürme olanağına yer verilmektedir. İşsiz vatandaşa genellikle 1.000-1.250 TL aralığında kredi kartı gönderimi sağlanmaktadır.

Ev Hanımlarına Kredi Verilir Mi?

Ev hanımları herhangi bir sigortalı çalışan olmadıkları için işsiz statüsünde değerlendirilmektedir. Bu durum dikkate alınırsa kredi veren bankalar ev hanımlarına ilişkin olarak kredi taleplerini de çoğu zaman reddetmektedir.

Kredi ihtiyacının karşılanabilmesi için ev hanımlarına SGK dökümü olmadan 30.000 TL’ye kadar kredi veren bankalar bulunmaktadır. Bu bankalara müracaat edilmesinin ardından kredi ihtiyacının kısa süre içerisinde gerçekleştirilmesi gerçekten de mümkün olacaktır.

Serbest Meslek Çalışanına Kredi Veren Bankalar

Herhangi bir yerde ya da kendi iş yerinde çalışmamasına rağmen ek gelir imkanı bulunan tüketiciler de kredi veren bankalar tarafından olumlu değerlendirilen kimseler arasında yer almaktadır.

Serbest meslek erbabı çalışanları için kira, arazi ve benzeri ek gelirini belgeleyebilmesi durumunda kısa süre içerisinde kredi talebini anında gerçekleştirme fırsatını yakalamış olacaktır. Kredi taleplerinin karşılanmasının hemen akabinde gerçekten de tüm ihtiyaçların olabildiğince kısa süre içerisinde gerçeğe dönüştürülmesi de mümkün.

Basit usulde ticari kazanç işlemiyle de serbest meslek çalışanının bankalardan kredi alması mümkün. 60 ay vade tutarına kadar 30.000 TL ile 50.000 TL aralığında değişkenlik gösteren tutarlarda kazanç elde etmesinin önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır. Bu açıdan yer verilince serbest meslek çalışanlarının da gerçekten de çok kısa süre içerisinde kredi imkanından yararlanması mümkün.

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bankalar gelir belgesiz kredi başvurusunda en önemlisi Findeks notuna ve kredi siciline dikkat eder. Eğer kredi siciliniz düzgünse herhangi bir geliriniz ol masada bu banklardan kredi alabilirsiniz

1. Akbank: Direkt mobil uygulaması üzerinden veya Akbank’ın web sitesine girerek KKB puanları iyi durumda olan müşteriler 40.000 TL’ye kadar gelir kredi çekebilir.

2. ING Bank: mini kredi kapsamında maksimum 5.000 TL’ye varan krediyi müşteriler gelir belgesiz olarak alabiliyorlar.

3. Odeabank: “Nakit Hazır Kredi Başvurusu” kredi kapsamında müşterileri gelir belgesiz kredi alabilmesi için kredi notunun yüksek olması veya önce herhangi bir finansal işlem nedeniyle kara listeye düşmemiş olması gerekiyor.

4. Garanti Bankası: “Garanti Bankası İlk Kredim” kapsamında 36 ay taksitli 10.000 TL’ye kadar gelir belgesiz kredi alabilirsiniz. Bu Kredi den için; sicilin temiz olması, ihtiyaç, konut veya araç kredisinin çekilmemiş olması ve kredi kartı borcunun olmaması gerekir.

5. Türkiye Ekonomi Bankası (TEB): “Pratik İhtiyaç Kredisi” CEPTETEB uygulaması dan 12.500 TL’ye varan kredi çekilebilir. Kredi alacak kişinin borçlu olmaması, Teb müşterisi olması ve bankanın kredi kartlarının kullanması kredi alımları için büyük önem taşıyor.

Bir Cevap Yaz

finans Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *