«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Findeks Kredi Notu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Findeks Kredi Notu Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Findeks kredi notu medya aracılığıyla bir anda hayatımıza giren, aslında bizimle birlikte hep var olmuş bir kavramdır. Şimdiye dek yaptığımız tüm bankacılık geçmişimizin bir karnesi olarak düşünebileceğimiz Findeks kredi notumuz bugüne dek bankalar tarafından bilinen ve takip edilen, bireyler tarafınca bilinmeyen ve gizli tutulabiliyordu.

Fakat Findeks kredi notu bir internet sitesi aracılığıyla istediğimiz zaman kontrolünü sağlayabileceğimiz bir sistem halini aldı. Findeks kredi notumuz yaptığımız tüm bankacılık işlemlerinde yani çektiğimiz krediler, kredi kartı kullanımlarımız, bankada bulunan hesaplarımıza uyguladığımız hareketler, kazancımızın artıp azalma tablosu, yaşımız, sahip olduğumuz ev ya da arabalarla belirlenen bir puandır. Yaptığımız banka işlemlerinde sağladığımız tüm pozitif olaylar yani borçlarımızı ve ödemelerimizi tam gününde yatırmak gibi hareketlerimiz kredi notumuzu arttırmaktadır. Bunun aksine borçlarımızı ya da ödemelerimizi gerçekleştirmekte sıkıntı yaşadığımız zamanlarda geciktirmelerimiz ise bizlerin findeks kredi notumuzda düşüş sağlamaktadır.

Gerçekten ihtiyaç duyduğumuz bir anda karşımıza çıkacak olan Findeks kredi notu bize bankaların sağlayacağı imkanları da azaltmakta veya arttırabilmektedir. İhtiyacımızı karşılamak için almak istediğimiz kredi miktarında olacak artış ya da azalmalar, krediyi geri öderken uygulanacak faizin miktarı, ödeme süreçlerinde size sağlanacak kolaylıklar tamamen bu findeks kredi notuna göre belirlenmektedir. Gün gün yaptığınız işlemlere göre artış ya da azalış göstermeye devam edecek olan bu not tamamen değişkendir.

Bir Cevap Yaz

finans Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *