«
  1. Anasayfa
  2. Kredi Notu
  3. Ev Hanımlarına Kredi Genel Şartları

Ev Hanımlarına Kredi Genel Şartları

https://finansbilgileri.com/

Ev hanımlarına kredi veren bankaların sayısı her geçen gün artarken onlarda bu sayede kendi işini kurabilip kendi özgürlüklerini kazanabiliyorlar. Ancak ev hanımlarına kredi denildiği zaman bunun elbette ki bir takım genel şartlarının olduğunu bilmek gerekiyor. Yani size sunulacak olan bu genel şartları karşılamadığınız sürece ev hanımı da olsanız size kredi sağlanmıyor. Bir ev hanımlarının bankadan bu şekilde bir kredi talebinde bulunurken dikkat etmeleri gereken önemli nokta kendilerinin bir ev hanımı değil çalışmayan bir birey olarak görmeleri gerektiğidir. Çünkü çalışamayan grup içerisine girdiğiniz zaman kredi talebindeki farklılıklarınız da ortaya çıkacaktır.

Normal şartlar altında düşündüğünüzde kredi başvurusunda öncelikli olarak kredi notunuza bakılır çünkü bu not her banka için en önemli değerlendirme aracıdır. Ancak bir ev hanımı, ya da düzenli geliri olmayan veya kredi notu henüz oluşmamış olan kişiler için bu durum biraz farklı çalışır. Ev hanımları için tek geçerlilik kredi notu değildir. Bankalar kendilerine göre belirlemiş oldukları alternatif yöntemler sayesinde ev hanımlarını çalışmayan kategorisine almadığından dolayı size kredi imkanı tanıyabilecektir. Ancak elbette ki burada da genel şartlar ön plana çıkıyor.

Bankada Hesabınız Varsa

Eğer ki siz finansal değeri olan bir varlığa sahipseniz mesela bankada toplu paranız ya da emeklilik hesabınız gibi bu durumda bankadan kredi istediğinizde olumlu dönüş yapılacaktır.

Ek Geliriniz Varsa

Ev hanımlarına kredi imkanı sağlayan bankaların dikkat ettiği hususlardan bir tanesi de ek bir gelirinin olup olmadığıdır. Örneğin çalışmayan bir ev hanımısınız ve kredi istiyorsunuz bu durumda size aylık ödeme getiren bir nakdinizin olduğunu ispatlarsanız kredi için olumlu dönüş alabilirsiniz. Örneğin kiralık bir daireniz ya da işyeriniz varsa rahatlıkla alabilirsiniz.

İpotek Vermek

Ev hanımlarına kredi veren bankalar özellikle ipotek alabilecekleri bir taşınmaza önem verirler. Mesela evinizi ipotek ettirdiğiniz zaman istediğiniz miktardaki krediyi çok rahatça alabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

finans Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *