«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Ev Hanımları Sigortalı Yapılacak Mı?

Ev Hanımları Sigortalı Yapılacak Mı?

T.C. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev hanımı olup da hiçbir kurumsal firmada çalışmayan kadınlar için ev hanımlarına sigorta projesini geliştirmek için çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürdüklerini dile getirdi.

Ev hanımlarının da ev işleriyle meşgul oldukları ve bu nedenle onların da sigortalı olarak ileride emekli olabilmeleri bakımından sigorta priminin yatırılması gerekliliği üzerinde duruldu.

Ev Hanımlarının Sigortalanması İçin Çalışmalar Sürüyor

Ev hanımlarının sigortalı yapılarak emeklilik sürecinde düzenli olarak gelir sağlamak açısından çalışmaların büyük bir hızla devam ettiği açıklandı. Bu sayede ev hanımlarının sigortalı olarak çalışma hayatına katılım gösterip gösteremeyeceklerine ilişkin olarak ev hanımlarına sigorta işlemlerine yönelik olarak çalışmanın devam ettiği üzerinde durulmaktadır.

Gerekçe olarak ev hanımlarının aktif çalışma hayatında yer almamasına karşın ev işleriyle ilgilenmesi ve bunun da aktif çalışan statüsünde değerlendirilmesi gerekliliğinden ortaya çıktı. Yapılan bu incelemeler dikkate alındığı zaman ev hanımlarının da çalışma hayatına dahil edilmesi yönündeki çalışmaların büyük bir hızla ilerleyiş kaydettiği dikkate alınan gelişmeleri oluşturmaktadır.

Ev Hanımları da Emekli Olabilecek

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının görevlendirdiği sosyal hizmet uzmanları Anadolu Ajansı programı Editör Masasına konuk oldu. Gündeme ilişkin açıklamaların yanı sıra ev hanımlarına sigorta priminin gün bazlı olarak yatırılacağı ve böylelikle ev hanımlarının da geleceğini teminat altına almak için hummalı çalışmaya devam ettiklerini dile getirdi.

Ev hanımlarının emeklilik sürecinde sabit bir şekilde kendi ayaklarının üzerinde durması için çalışmalara büyük bir hızla yer verdiklerini dile getirerek ev hanımlarının da emekliliğinin önündeki bütün engellerinin birer birer yıkılacağı ve onların da kendi emeklilik günlerini bekleyeceği üzerinde net bir şekilde duruldu.

Bu gelişmeleri dikkate alacak olursak emeklilik sürecine ilişkin olarak ev hanımlarının sigortalı olarak çalışma hayatına aktif bir biçimde devam etmesi bakımından önündeki bütün engellerin birer birer ortadan kaldırılması gerektiğine yer verilmiştir.

Emekli ev hanımı tabirinin de çok yakın dönemden itibaren artık, yer alacağını belirtmemiz mümkün. Ayrıca ev hanımlarına finansal destek sağlanarak hiçbir yerde çalışmaması durumunda kendi evinin işiyle meşgul olması durumunda da yine kredi çekebilecekleri açıklandı.

Bir Cevap Yaz

finans Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *