1. Anasayfa
 2. Kredi Kartları
 3. Enpara Kredi Kartı Başvuru Nasıl Yapılır?

Enpara Kredi Kartı Başvuru Nasıl Yapılır?

Ömür boyu kredi kartı ödemek istemeyenler enpara kredi kartı ile bu imkândan faydalanabilir. QNB Finansbank kartı olan Enpara kredi kartı ile yapılacak harcamalar faizsiz olarak sonradan taksitlendirilebilir. Kart kullanıcıları için birbirinden cazip avantajlar ve kampanyalar sunmaktadır. Şubesiz bankacılık özelliği ile öne çıkan Enpara, aidatsız olarak sunduğu kredi kartı yanında pek çok kolaylığı da sunuyor.

Enpara Kredi Kartı Nedir?

enpara.com kredi kartı, kullanıcısına sunulan limitler dâhilinde alışveriş imkanı sağlayan karttır. Alışveriş yanında bu kart ile ödeme ve nakit avans kullanımı gibi işlemler de gerçekleştirilmektedir. Bu kartın en önemli özelliği ise yıllık aidatının bulunmamasıdır.

Kredi Kartına Kimler Başvurabilir?

Enpara.com kredi kartı için dileyen herkes başvuruda bulunabilir. Kart başvurusu sırasında QNB Finansbank ölçütleri esas alınmaktadır. Değerlendirme sonucu olumlu olduktan sonra kart adresinize teslim edilmektedir. Başvuruda en önemli etkenler şunlardır:

 • Öğrenciler hariç düzenli ve kayıtlı bir meslek gelirinin bulunması
 • Daha önce kullanılmış olan kartların ödemelerinin düzenli olması
 • Tüm bankalara olan ödemelerin aylık gelire göre makul bir seviyede bulunması
 • İlgili yasal düzenleme ile tüm bankalardan alınabilecek kredi kartı limitinde boşluk bulunması
 • Öğrenciler tarafından yapılacak başvuruda öğrenci kimlik belgesinin başvuru formunda yer alması

Bu etkenler ile bankadan kredi kartı alma daha kolay bir hal alacaktır. Özellikle limit konularında ve ödeme konularında sağlanan düzen kart alımına son derece etki etmektedir.

Enpara Kredi Kartı Özellikleri

Enpara kredi kartı kullanımında yıllık olarak belirli kazanç miktarı ya da aidat ödemesi gibi bir takım özellikler bulunmaktadır. Bu özelliklere göre kullanıcılar kredi kartı alımına karar vermektedir. Enpara kredi kartının genel özelliklerine dikkat edildiğinde:

 • Yıllık ücret bulunmaz
 • Üye iş yeri sayısı 120 bin rakamına kadar ulaşmıştır
 • ATM sayısı 2.892’dir ve artmaya devam etmektedir.
 • Kart için kazanç türü TL olarak belirlenmiştir
 • Yıllık kazanç tutarı 100 TL olarak belirlenmiştir

Kredi kartı almak isteyenler için internet üzerinden başvuru alınmaktadır. İnternet üzerinden gerçekleşen işlemlerde form doldurmak gerekmektedir.

Kredi Kartı Başvurusu

Enpara kredi kartı başvurusu iki ayrı şekilde gerçekleşmektedir. Enpara müşterisi olanlar için kredi kartı başvurusu internet ve cep şubeden gerçekleşmektedir. Enparalı olmayanlar için öncelikle durum değerlendirmesi yapılmaktadır. Başvurunun olumlu şekilde değerlendirilmesinden sonra en kısa sürede adresinizde ziyaret gerçekleştirilir. Bu ziyarette hem enparalı olur hem de kredi kartı alırsınız. Başvuru için;

 • TC Kimlik numarası
 • Cep telefonu
 • Doğum tarihi

Bilgileri eksiksiz olarak doldurulmalıdır. İnternet bankacılığı aracılığı ile istenen bilgiler verildikten sonra diğer adımlara yönlendirmeniz yapılır.

Enpara Kredi Kartı Avantajları

Kredi kartı kullanımında ilk sırada kartın avantajları dikkat çeker. Kullanıcı için avantajlı kullanıma sahip olan kartlar daha fazla tercih edilir. Enpara da bu durumun farkına vararak müşteriler için son derece avantajlı bir kredi kartı sunmaktadır. Bu kartın avantajları

Kredi kartı aidatı bulunmaması; sözleşmenin ilk maddesinde açık bir şekilde ömür boyu aidat alınamama maddesi yer almaktadır.

EFT/ havale ve fatura ödeme masrafı bulunmaması; günlük bankacılık işlemleri için bankadan hiçbir şekilde ücret alınmaz. Sözleşmenin 7. Maddesinde bu konu açık bir şekilde yer almaktadır.

Mevduata her zaman yüksek faiz; birikimler banka tarafından sadece tanışma faizi, hoş geldin faizi gibi geçici faizler ile değerlendirmez. Enpara ile birikimler her zaman en yüksek faiz oranları ile değerlendirilmektedir.

Avantajlı kampanyalardan faydalanma; kredi kartı alındıktan sonra bankanın müşterileri için sunduğu avantajlı kampanyalardan yararlanma süreci de başlayacaktır.

Kredi kartı Harcamalarında Taksit Avantajları

Ülkemizde kredi kartı ile yapılan harcamaların en büyük nedenlerinden birisi de taksit seçeneğidir. Kredi kartları ile yapılan alışverişlerde taksit seçenekleri genelde faizli bir şekilde sunulmaktadır. Enpara müşterileri için kredi kartından taksitsiz alışveriş imkanı da sunmaktadır.

31 Aralık 2020 tarihinin sonuna kadar bu kart ile yapılacak olan alışverişlerde her ekstre dönemi boyunca 3 harcama toplamda 3000 liraya kadar taksitlendirilir. Bu taksitlendirmede herhangi bir faiz ya da ücret ödeme söz konusu değildir. Hatta alışveriş sonrasında internet ya da cep şube kullanılarak sonradan taksitlendirme imkanı sunulmaktadır.

Kredi kartı Taksit Kampanyalarından Faydalanma

Enpara kredi kartı ile yapılan alışverişlerde kampanya şartları bulunmaktadır. Bunlardan ilki enpara müşterisi olmanızdır. Ayrıca yine bankanın kredi kartına sahip olmanız gerekmektedir. Taksitlendirme için banka tarafından 3 adet taksitsiz harcamanızda işlem yapma izni bulunmaktadır. Toplamda 3000 liraya kadar taksitlendirme yapılır.

Kredi Kartı Kullanım Koşulları

Enpara kredi kartında kullanıcılar için bazı kullanım koşulları sunulmaktadır. Bunlardan ilki size sunulan limitler dâhilinde alışveriş yapma olanağınızın bulunmasıdır. Aynı şekilde bu limitler dâhilinde ödeme ve nakit avans kullanımı yapılabilir.

QNB Finansbank kredi politikaları ve ilgili yasal düzenlemeler çerçevesinde değerlendirmeler yapılan enpara kredi kartında başvurular ücretsiz olarak sms yoluyla yapılmaktadır. Başvurunun olumlu olması halinde banka size belirli bir limit sunmaktadır. Bu limit QNB Finansbank kredi kartlarının hepsi için ortaktır. Mevcutta bir kredi kartınız varsa bu kredi kartı üzerinden değerlendirme yapılır. Ayrıca limitler de diğer kredi kartınız ile orantılı şekilde değerlendirmeye alınır.

Kredi kartı Limitleri ve Ödemeleri

Kredi kartı limit güncellenmesi dilediğiniz an enpara.com kanalları üzerinden takip edilebilir. Her ay kredi kartı için belirlenen ekstre ödeme tutarı belirlenen tarihlerde ödenmelidir. Ekstre dönemine ait ödeme tutarının minimum düzeyde ödenmemesi halinde kalan ekstre borcunuza ekstre kesim tarihi itibariyle faiz uygulanmaktadır.

Ekstre tutarının minimum ödeme tutarının ödenmemesi durumunda alışveriş faizi uygulanmaya başlanır. Nakit avans ile ilgili mevzuatta nakit avans hükmündeki mevzuatta geçerli hükümler uygulanır.

Bir Cevap Yaz

finans Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

 1. Kemal

  Bilgi için teşekkürler