«
  1. Anasayfa
  2. Krediler
  3. EN UYGUN KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR

EN UYGUN KONUT KREDİSİ VEREN BANKALAR

İnsanlar bir ömür boyunca çalışır ve bu çalışmaların bir sonuç verebilmesi ve en azından çocuklarına birer güvence sağlamak adına dahi olsa bir evleri olsun isterler. Bu evleri satın almak günümüz şartlarında aslında o kadar da kolay olan bir durum değildir. Zira günümüzde ev fiyatlarının artması ve insanların cebine girmekte olan paranın bu fiyatlara oranla bakıldığı zaman biraz düşük kalması insanların gözünü korkutmaktan öte giderek bu insanların fikirlerini değiştirmeye neden olmuştur. Aynı zamanda insanlar kendilerini birtakım çareler ararken bulmuşlardır ve bu çareler arasında en net olanı ise konut kredisidir.

Konut Kredisi Nedir?

Gerçek kişi olarak anılmakta olan yeni ve veya kullanılmış olan bir konut alımının finanse edilmesi durumunu amaç bilerek satın alınması planlanan konut üzerine ipotek alınmak suretiyle ya da satış vaadi sözleşmesine bağlı kalınarak garantör sağlanmak kaydı ile alınmakta olan kredilere konut kredisi adı verilmektedir. Aynı zamanda mevcut olan konut kredisi borcunuzun daha uygun bir faiz ve vade koşulları ile değiştirilmesini sağlamak amacını taşıyor iseniz farklı bir banka kuruluşuna taşınarak konut kredisini kullanmak da mümkündür. Bununla beraber söz konusu bu kredileri refinansman kredisi olarak da adlandırılmaktadır. Ayrıca 2007 senesinde bütün konut kredileri mortgage kapsamına taşınmıştır. Böylece tüketici kimseler de düşük bir şekilde gerçekleştirebilecekleri aylık ödeme periyotları ile birlikte aynı zamanda yüksek vade avantajı sayesinde kira öder gibi ev sahibi olma fırsatına da sahip olmuşlardır. Bu kredilerin vadeleri tercihe bağlı olarak yirmi seneye kadar uzatılabilir.

En Uygun Konut Kredisi

Konut kredisi kullanmak isteyen insanlar bunun için öncelikle iyi bir şekilde faydalanabilecekleri bir banka arayışına girerler. Konut kredisi konusunda en uygun konuda müşterilerine kolaylık sağlayacak bankalar iyi bir teftiş ve araştırmanın ardından bulunarak bu konuda onların da desteği ve yardımına çekinmeden başvurulmalıdır. Kimi bankalarda faiz avantajları söz konusu olur iken kimi bankalarda ise durum vade avantajına göre seyretmekte ve haliyle insanların tercihleri de buna göre değişiklikler göstermektedir.

Bir Cevap Yaz

finans Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *