«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Emekliye Promosyon Nedir

Emekliye Promosyon Nedir

İlk maaşınızı bankanızdan, SGK’nın anlaşmalı olduğu bir banka, aldıktan sonra istediğiniz başka bir bankaya yatırabilirsiniz. Eğer bu bankayla 3 sene çalışmayı kabul ederseniz banka size promosyon ödemesi yapar. Yani böylece ikinci ay alacağınız maaş promosyonlu olmuş olacaktır. Emekli maaşınızı başka bankaya ya da bankanızın başka bir şubesine taşımak istiyorsanız bankanıza gitmenize gerek kalmadan bunu E-Devlet üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz

Emekli Maaşını Bankaya Taşıma Şartları

Emekliler ya da emekli adayları maaşlarını nasıl alacak, bankaya nasıl taşıyacak? Öncelikle emekli olanların ilk maaşlarını SGK’nın anlaşmalı olduğu bir bankadan almaları gerekiyor. Sonrasında kendilerine özgü sebeplerden dolayı SSK, BAĞ-KUR ya da Emekli Sandığı fark etmeksizin aldıkları maaşları diledikleri diğer bankalara taşıyabilirler. Sözü geçen sebepler bankadan memnun olmama, diğer bankaların promosyon fırsatlarını deneme gibi sıralanabilir.

Taşıma İşlemi Nasıl Oluyor

Öncelikle bankaların promosyon tekliflerini araştırıyorsunuz. Kendinize uygun bir banka bulduktan sonra TC kimlik numaranızı yazarak talep oluşturuyorsunuz.Sonrasında ikinci ay alacağınız maaşı seçtiğiniz bankadan promosyonlu bir şekilde alıyorsunuz. E-Devlet üzerinden yapmak isterseniz ise SGK sayfasında hangi kurumdan emekli iseniz o kurumun seçenekleri arasında banka ve adres değişikliğine tıklayın. Şube değişikliği bölümünden gerekli işlemleri yaptıktan sonra yeni bilgilerinizi güncelleyerek işlemi tamamlamış oluyorsunuz.

Bankaların Emekli Promosyon Ödeme Kriterleri

Öncelikle SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığından emekli maaşı alan, ki bunlara ölmüş emeklilerin dul yetimleri de dahil, 12 milyon vatandaş promosyondan faydalanacak. Promosyon veren bankalarla sözleşme imzalanması gerekiyor ve eğer başvuru yapmazsanız promosyon alamayacaksınız. Bu promosyon ödemelerini her banka yapmıyor. Sadece belirli bankalar farklı fiyat aralıklarında promosyon veriyor. Örneğin emekli maaşı 1000 TL’nin altında olan bir vatandaş promosyon olarak en az 300 lira alıyor. Bu yukarıda da belirtildiği gibi bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Emekli maaşı 1000 ile 2000 TL arasında olan vatandaşlar 375 lira ve eğer 2000 TL’nin üzerindeyse en az 450 lira alabiliyor. Emekliler promosyonlarını her yıl değil, 3 yılda bir alma hakkına sahip olacak, süre dolmadan ayrılmaya banka sözleşme gereği izin vermeyecektir.

Bir Cevap Yaz

finans Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *