«
  1. Anasayfa
  2. Kripto Paralar
  3. Bitcoin Nereden ve Nasıl Alınır?

Bitcoin Nereden ve Nasıl Alınır?

Son zamanlarda en çok duyduğumuz kripto para birimi olan Bitcoin, ‘nasıl alınır’ ve ‘fiziksel bir karşılığı var mıdır?’ gibi merak eden soruları cevaplayacağız.

Bitcoin alım satımı, bazı platformlar üzerinden gerçekleştiriliyor. Tamamen dijital ortamda var olan bu kripto para borsalarında Bitcoin alım satımı gerçekleştirebilmek için öncelikle sanal bir cüzdanınızın, bir Bitcoin hesabınızın olması gerekiyor. Bu hesaplardan birine kayıt olduktan sonra, hesabınıza bir miktar para yatırıp, Bitcoin alım satımı yapmaya başlayabiliyorsunuz.

Bitcoini, Cüzdan

Borsa Hesabınızdaki Bitcoini, Cüzdana Aktarma

Bir hesap açıp, Bitcoin satın aldıktan sonra, borsa bunu adınıza emanet olarak tutuyor. Sahip olduğunuz Bitcoin değerlerini kullanabilmeniz için, bir Bitcoin cüzdanınızın olması gerekli. Güvenli bir Bitcoin cüzdan hesabı oluşturduktan sonra, sizden 12-24 kelimelik bir hatırlatıcı oluşturmanız ve kaydetmeniz istenecek. Oluşturduğunuz bu kelimeler aksi durumlarda, özel anahtarınıza yani Bitcoininize ulaşmanızı kolaylaştıracaktır. Hatırlatıcıyı kimse ile paylaşmamanız ve güvenli bir yerde saklamanız önerilir. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra, Bitcoinlerinizi cüzdan hesabınıza güvenle aktarabilirsiniz.

Bitcoin Fiyatları

Bitcoin almak ve satmak isteyenleri  buluşturan kripto para piyasasındaki, arz-talep ilişkisine bağlı olarak fiyatlar oluşturuluyor. Kısaca bu borsadaki alıcı ve satıcıların uygun gördükleri fiyatlar belirleniyor. Bitcoin yüz milyon kata kadar bölünebiliyor. Bu yüzden tam bir Bitcoin almanız gerekmiyor. Düşük miktarlarla da Bitcoin almaya başlayabilirsiniz. İlk kez deneyimleyecek olanlar için düşük miktarlar ile başlamaları öneriliyor.

Bir Cevap Yaz

finans Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *