«
  1. Anasayfa
  2. Bankalar
  3. ATMDEN ŞİFRE DEĞİŞTİRME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

ATMDEN ŞİFRE DEĞİŞTİRME İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Banka kurumları kredi kartı ürünleri ve veya banka kartınızın şifresini değiştirebilmeniz adına sizlere pek çok yol ve çözüm sunacaktır. Bununla birlikte bankanıza ait olan ATM ağları üzerinden ya da telefon yolu ile müşteri hizmetleri servisini arayarak ve veya bizzat banka şubelerinden size en yakın olanı ya da sizin tercih ettiğiniz şubeyi ziyaret etmek sureti ile kart şifrenizi değiştirme şansına sahip olduğunuzu bilmenizi isterim. Ancak kart şifresi değiştirmenin en basit olan yollarından bir tanesi de ATM ağlarını kullanmak olacaktır.

Mevcut Olan Kart Şifrenizi Hatırlıyor İseniz

Mevcut durumda bulunmakta olan kart şifrenizi hatırlıyor iseniz banka veya kredi kartı şifrenizi bankanıza ait olan ATM ağlarının üzerinden değiştirme şansına sahipsiniz. Ayrıca sahip olduğunuz kartınızı ATM ağlarından herhangi birisine yerleştirmenizin ardından bankanızın kart şifrenizi değiştirebilmeniz adına sizlere önerebileceği pek çok seçenek bulunmaktadır. Bunlara karşılık olabilecek bir seçimi gerçekleştirmenizin ardından daha sonrasında ATM ekranı üzerinde bulunmakta olan diğer işlemler sekmesine giriş yapmanız gerekiyor. Şifre değiştirme adlı seçeneği bulduğunuz zaman orada ekranda göreceğiniz adımları izleyerek öncelikle mevcut olan kart şifrenizi daha sonrasında ise yeni olarak belirleyeceğiniz şifrenizi girmeniz gerekmektedir. Bu adımları tamamladığınızda işlemi de başarı ile sonuçlandırmış olacaksınız.

Mevcut Olan Kart Şifrenizi Hatırlamıyor İseniz

Birden fazla olacak şekilde banka kartı ya da kredi kartına sahip olan bir insan iseniz bu kartların şifresini unutmanız mümkün ve de çok doğal olan bir durumdur. Özellikle kart şifrenizi eğer son zamanlar içerisinde değiştirmiş iseniz mevcut olan kart şifrenizi hatırlayamayabilirsiniz. Bununla birlikte mevcut olan kart şifrenizi hatırlamıyor iseniz banka şubelerinden size en yakın olan ya da sizin tercih edeceğiniz şubeyi bizzat ziyaret ederek burada yeni bir kart şifresi oluşturmanız gerekmektedir. Bundan sonra bankanız sizin kimliğinizi onaylayacaktır. Ancak bir banka şubesini ziyaret edebilmek için elinizde yeterli zaman yok ise bu noktada banka kartınızın arka yüzünde ya da kart ekstreniz üzerinde yer almakta olan müşteri hizmetleri numarasını arayarak buradan bir destek alabilirsiniz.

ATM EKSİK PARA VERİRSE YAPMANIZ GEREKEN İŞLEMLER. Yazımıza bakınızı tıklayınız.

Bir Cevap Yaz

finans Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *