«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. ATM EKSİK PARA VERİRSE YAPMANIZ GEREKEN İŞLEMLER

ATM EKSİK PARA VERİRSE YAPMANIZ GEREKEN İŞLEMLER

ATM ağlarının eksik bir miktarda para vermesi pek çok insan için fazlasıyla sinir bozucu ve de aslında çok nadir bir şekilde görülmekte olan bir durum olsa bile ne yazık ki bu durum pek çok insanın bazı zamanlarda insanların başına gelebiliyor. Bununla birlikte bu durum bankalar ülkenin en büyük bankalarının ağlarında olsa bile gerçekleşebiliyor. Nihayi olarak insanların kabul etmesi gerekir ki bu ağlar bazı zamanlarda hatalı bir şekilde çalışabilir ya da bir nedenden ötürü söz konusu makineye banknotlar takılabiliyor.

İşlem Tarihini, Yerini ve Saatini Kaydetmeniz Gerekiyor

ATM ağları çekmek istediğiniz para miktarından daha aşağıda ve eksik para verdiği zamanlarda yapmanız gereken ilk işlemlerden bir tanesi gerçekleştirdiğiniz işlemin tarihini, saatini ve yerini aynı zamanda çekmek istediğiniz para miktarı ile beraber ATM ağının size vermiş olduğu para miktarının eksik olan kısmını da kaydetmeniz gerekiyor. Bu bilgiler derhal yanınızda var ise küçük bir kağıt parçasına ya da sürekli olarak kullanmakta olduğunuz cep telefonunuza süratle kaydedilmelidir. Bununla birlikte işleminiz sonlandığı zaman makbuz almayı tercih eden kimseler arasında yer alıyor iseniz bütün bu işlemlerin yerine bu makbuzu kanıt olarak kullanma şansına da sahipsiniz.

Bankanızı Arayarak Bir İade Talebi Oluşturmanız Gerekiyor

ATM ağından çekmek üzere olduğunuz para miktarından daha az bir miktarda para elinize geçtiği zaman hiç vakit kaybetmeden önce bankanızı aramanız ve sonrasında sorununuzu anlatarak söz konusu eksik parayı geri alabilmek adına bir iade talebi oluşturmanız gerekecektir. Ayrıca banka operatörüne derdinizi anlatmak adına aradığınız zaman sizden istenecek olan işlem tarihini, işlem saatini ve ATM ağının yerini bununla birlikte işlem tutarınız tarzında olan bütün bilgileri eksiksiz bir şekilde banka operatörünüze sağlamanız gerekecektir. Bununla birlikte bu para iadesi genel anlamda ya gün sonunda ya da en geç olarak on iş günü dahilinde incelemesi sonuçlanarak söz konusu çekmek istediğiniz paranın eksik olan kısmının hesabınıza iadesi seri bir şekilde ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştirilecektir.

Diğer yazılarımıza bakabilirsiniz. Tıklayınız

Bir Cevap Yaz

finans Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *