«
  1. Anasayfa
  2. Krediler
  3. Anında Onaylı Kredi Veren Bankalar

Anında Onaylı Kredi Veren Bankalar

Anında Onaylı Kredi

Anında onaylı kredi, kredi talep eden müşteriye bankanın hiçbir belge getirme zorunluluğu uygulamadan onay vermesi anlamına gelmektedir. Bu kredi talebi, bankanın iletişim merkezlerinden, internet sitelerinden, mobil bankacılık veya internet bankacılığı üzerinden yapılabilmektedir ve bu başvuruya çok kısa süre içerisinde cevaplanmaktadır.
Gelişen teknoloji ve bankaların dijitalleşmesi ile birlikte, artık hemen hemen tüm bankacılık işlemleri mobil cihazlar üzerinden yapılabilir hale gelmiştir. Banka şubesine gitme gerekliliğini ortadan kaldıran ve zamandan kazanmayı sağlayan bu uygulamalardan birisi de kredi başvurusu için gerçekleştirilmektedir. Özellikle, acil nakit ihtiyacı duyan kişilerin hizmetine sunulan anında onaylı kredi uygulaması birçok banka tarafından sağlanmaktadır.

Ülkemizde, anında onaylı kredi veren bankalar şunlardır; Türkiye Ekonomi Bankası, Yapı Kredi Bankası, Akbank, Enpara.

Enpara – Finansbank
Enpara, bir Finansbank kuruluşudur ve şubesiz bankacılık hizmeti vermektedir. Enpara ile yürütülecek olan hiçbir işlem için şubeye gidilme zorunluluğu bulunmamaktadır ve zaten bu hizmetin bir şubesi yoktur. Enpara, kredi ihtiyacı duyan kişilere, hiçbir belge getirme zorunluluğu olmadan 30,000 TL’ye kadar kredi verebilmektedir. Üstelik bu kredi, 36 ay vade imkânı ile sunulmaktadır. Bu kredide zorunlu olan tek şey; hayat sigortasıdır. Ayrıca verilecek olan krediye yüzde 2,35 faiz oranı uygulanmaktadır.

Türkiye Ekonomi Bankası
Türkiye Ekonomi Bankası yani TEB, anında onaylı kredi hizmeti veren bankalar arasında yer almaktadır. Bu kredi imkanına göre; bankadan hem banka müşterileri hem de banka müşterisi olmayan kişiler yararlanabilmektedir. 12,500 TL’ye kadar kredi verilebilen bu sistemde, kredi çekecek olan kişilerden hiçbir belge istenmez. Bunun için yapılması gereken tek şey ise; 4466 numarasına TC kimlik numarasının yazılarak gönderilmesidir. Ayrıca bankanın internet sitesinden ya da bankanın mobil uygulamasında da bu başvuru işlemi yapılabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken; bu krediden yararlanacak olan kişilerin hayat sigortası yaptırma zorunluluğunun olmasıdır.

Yapı Kredi Bankası
Anında onaylı kredi uygulaması olan bankalardan bir tanesi de; Yapı Kredi Bankası’dır. Şubeye gitme gereksinimi duyulmayan, belgesiz olarak yapılan kredi başvurularını alan Yapı Kredi, bireysel ihtiyaç kredisi ve konut kredisi hizmetlerini müşterilerine sunmaktadır. Müşteri hizmetler, internet bankacılığı ve mobil bankacılık, SMS yöntemleri ile gerçekleştirilebilen anında onaylı kredi başvurusu sonrası, banka yetkilisi işlemin onaylanması durumunda müşteri ile iletişime geçmekte ve söz konusu olan parayı, kişinin hesabına aktarmaktadır. Yapı Kredi’de, bu anında onaylanan kredi uygulaması için verilebilecek olan kredinin maksimum tutarı; 25,000 TL’dir. Bu üst limit ile hizmet veren banka, yüzde 2,50’den başlayan faiz oranları uygulamaktadır. Ayrıca, müşterilerine 36 ay vade imkânı sunmaktadır.

Anında Onaylı Kredi Uygulaması Nasıl Kolaylık Sağlar?

Anında onaylı kredi, yukarıda bahsedildiği gibi; banka şubesine gitme zorunluluğunu ortadan kaldıran bir hizmettir. Ayrıca, normal koşullarda, bir bankaya kredi başvuru belirlenmiş olan bazı evrakların edinilmesi ve bankaya teslim edilmesi ile mümkün hale gelmektedir. İşte, anında onaylı kredi bu belgelerin toplanmasını ve bankaya teslim edilmesi gerekliliğini ortadan kaldırmaktadır. Bu belgeler; gelir belgesi, nüfus cüzdanı, ikametgah ve faturadır. Normal şartlarda, mesai saatleri içerisinde çalışmayan kişiler için bu belgeleri toparlamak büyük bir sorun değildir fakat hafta içi çalışan kimseler için bu belgeleri toparlamak ciddi bir külfet olmaktadır. Bu nedenle, anında onaylı kredi uygulaması çalışan kişiler için büyük kolaylık sağlayan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca, bankalara kredi için başvurulduğunda, bankalar kişilerden bir teminat ya da kefil istemektedirler. Bu uygulama ile kefil bulma ve teminat gösterme zorunluluğu da ortadan kaldırılmış olmaktadır.

Bir Cevap Yaz

finans Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *