«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. ADSENSE VERGİ CEZASI ALANLAR NE YAPMALI?

ADSENSE VERGİ CEZASI ALANLAR NE YAPMALI?

                                                               ADSENSE VERGİ CEZASI ALANLAR NE YAPMALI?

                İnternet kullanımının günlük hayatımız dahilinde çok fazla bir şekilde yaygınlaşması iel beraber pek çok farklı fırsat ve bunların yanı sıra pek çok farklı gelir kazanma imkanı insanların karşısına çıkmış durumdadır. Söz konusu olan bu gelir kaynakları arasında bir tanesi de şahsınıza ait bir şekilde çalışabileceğiniz bir internet ya da blog ve reklam sitesi tarzı olan yayınlarınızı reklam alanı içerisine sokarak buradan gelir miktarı iyiden iyiye artacak bir şekilde kazançlar elde etmekten geçiyor. Ayrıca bu noktada elde edilen gelirlerin vergilendirmesine dair olarak herhangi bir şekilde bilgi ve beyanat da internet ağları üzerinde çok fazla yer almıyor.

AdSense Nedir?

                Genel anlamda AdSense her aşama dahilinde yer almakta olan internet sitesi yayıncısı olan kimselerin site içerikleri sayesinde ilgili olan reklamları site üzerinde göstermek kaydı ile para kazanmalarına olanak sağlamakta olan bir Google ürünü olarak bilinmektedir. Ayrıca Web üzerinde bir site sahibi olan insanların sitelerinde ayırmış oldukları belirli noktalara Google tarafından çeşitli reklamlar girilerek bu sayede site sahiplerinin gelir elde etmesi de sağlanmaktadır.

AdSense Reklam Geliri Kazananlar Mükellef Olup Vergi Ödemeli Mi?

                Burada verilecek yanıt kesin ve net bir biçimde kesinlikle evet yanıtından başka bir şey değildir. Ayrıca sadece AdSense değil bunun yanı sıra kısaca internet sitesi reklam gelirleri adına bunu söylemek de mümkün olan bir durumdur. Bu durum para kazanma şansı sağlıyor ise bu noktada verginin de peşinden gelmesi kaçınılmaz olan bir durumdur. Web üzerinde bir internet siteniz, ya da sosyal medya platformu olan Youtube üzerinde bir kanalınız v veya herhangi diğer mecralar üzerinde gelir kazanmakta olduğunuz bütün alanlarda elde etmekte olduğunuz gelirlerin tamamı ticari bir kazanç olarak algılanmakta ve bu minvalde bunların değerlendirilmesi gerçekleşmektedir. Sürekli bir şekilde internet siteleri üzerinde yer almakta olan reklamlar üzerinden bir gelir sağlıyor iseniz bu noktada bir vergi mükellefi olarak bu kazançlar üzerinden vergi ödemesi sağlamanız da çok büyük bir önem arz eder.

Youtube Adesense Gelirleri İçin Sizin de Kapınızı Çalacaklar veya çalmış ise yapılacaklar öncelikle vergi dairesini size vereceği hiçbir şeyi imzalamayın öncelikle bir tane muhasebeci ve avukatla görüşün daha önce bu davaları kazan kişiler ve emsal kararlar vardır burayı tıklayarak dava ilgili bir fikir elde edebilirsiniz. Bu işler ertelemeye gelmez. youtube vergi cezaları ile ilgili bu yazımımsa (YOUTUBE VERGİ VAR MI? KİMLER VERGİ VERMELİ?) bakabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

finans Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *